Dag borstvoeding

Vele van jullie kennen mijn verhaal van de borstverkleining en het drama van het borstvoeding geven aan onze oudste dochter. Drinken aan de borst ging amper (meer vanuit mezelf, omdat ik al zo weinig voeding had wou ik weten wat ze dan van mij dronk) en kolven lukte niet, wel met de hand eruit knijpen. Dit had echter het gevolg dat mijn borsten na 2 weken mishandeling zo stuk waren dat het bloed door de t-shirts heen kwam... AUW!

Nu besloot ik het anders te doen. Ik had me al voorgenomen niet zo drastisch te proberen om Niene aan de borst te krijgen en al helemaal niet om weer zo ver te gaan als toen met Elin. Zodra ik zag dat het dezelfde kant op zou gaan, zou ik stoppen. Ik wou mezelf niet weer verliezen in het "moeten presteren" het "zelf moeten voeden". Per slot van rekening is Elin ook groot geworden van de Friso. Friso kon nu dus ook mooi zorgen dat mijn 2e dochter groot zou worden, met hulp van ons (wij moeten de flessen maken ;-) )

Goed dag 1: Niene had dus in het water gepoept toen ze nog niet geboren was. Binnen 1 uur aangelegd en mini uk dronk wel 3x ruim 10 minuten en leek de smaak te pakken te hebben. Helaas is ze daarna zo misselijk geworden dat ze 12 uur lang niets meer gedronken had en alleen maar spuugde en sliep... arm kindje...

De eerste nacht heb ik haar meteen bijvoeding gegeven, ze had zoveel zuigbehoefte en bleef dit houden na ruim 1 uur bij mij te hebben gedronken. Na een paar ml was ze daarna al tevreden en kon ze weer bijkomen van de grote maaltijd.

De rest van de dagen legde ik haar eerst aan en kreeg ze daarna bijvoeding (wat eigenlijk een complete maaltijd voor haar was toen, maar goed)

De 6e dag een lactatiekundige ingeschakeld. Ik was (geheel tegen mijn principes die ik had voor de bevalling in) weer gaan handkolven en de melk eruit aan het knijpen. Mijn borsten waren nu al kapot aan het gaan... dit ging niet goed! Ze raadde me aan om toch een dubbelzijdige kolf te huren... shit dit was weer een stap verder die ik eigenlijk niet wilde zetten. Ik had nog een ander kindje om voor te zorgen en de voedingen duurde nu al ruim 1 uur, soms zelfs langer... Hoe kon ik dit gaan combineren???

Gelukkig is Ruud 2 weken vrij geweest, dus kon ik mooi kolven, aanleggen, flesje maken, verschonen, fles geven en zelf naar het toilet (tja dat moet ook ooit..) bezoek ontvangen, aandacht geven aan Elin en als ik geluk had nog even zelf wat eten voordat Niene weer honger kreeg het riedeltje opnieuw beginnen. Ja het bezoek kreeg ook maar weinig aandacht... Ik was vaker boven te vinden, dan beneden...

Na 4 dagen kolven, met een opbrengst van een schammele 20-25ml per keer, bij elkaar uit 2 borsten, terwijl ik er met de hand ruim 30 uitkreeg, heb ik de kolf aan de wilgen gehangen. Ik voelde me er ook echt niet goed bij en ik was de controle helemaal aan het verliezen. Niene kon ik vaak niet meer aanleggen, omdat het "schema" verandert was en ik zag de melk terug lopen.

Ik heb het toch zo'n kleine 3 weken volgehouden, tot Niene afgelopen woensdag (donderdag werd ze 3 weken oud) echt boos werd en niet meer goed bij mij dronk. Ik besloot om maar meteen een flesje te maken en daarna met de hand te kolven om te zien hoeveel ik er zelf uitkreeg. Opbrengst: 10 ml in 20 minuten beide borsten (40 min mishandeling bij elkaar dus)

Oke het is genoeg geweest. Ik heb mijn borsten aan de wilgen gehangen (tijd voor een nieuwe wilgenboom, deze hangt vol..) en ben Friso dankbaar voor het feit dat mijn meisje nu geen honger meer heeft.

Ook ken ik mezelf te goed en ga het de volgende keer "gewoon" weer proberen, maar dan ga ik echt anders doen en niet steeds over mijn eigen grenzen heen gaan. Genoeg is genoeg en goed is goed!

Al met al ben ik stiekem toch trots dat ik het toch 3 weken heb volgehouden. Geen idee of ik dat bij de derde zo lang volhoudt, dan heb ik immers 2 koters rond rennen... Ach we zien wel!

412 x gelezen, 0

reacties (0)


  • margot84

    weet precies hoe je je voelt (voelde) ik wilde ook presteren, mn eigen kindje voeden. Maar dank Friso op mn bote knietjes haha! ik weet niet of ik bij een volgende het weer ga proberen want bij mij is er echt niks meer van mn (ooit stevige) borsten ovegebleven :P Maar goed. Gelukkig ben ik niet de enigste op de wereld die 3 weken bv heeft volgemaakd! x

  • k.abouter

    Toch knap en goed dat je het weer geprobeerd hebt en ze heeft in ieder geval een beetje mamamelk gekregen dat is toch beter dan niks!

  • lieverdanlief

    Je hebt het weer eens geprobeert.
    Maar door die verkleining is het toch ook logisch..
    Meid je doet het zo erg goed samen met Friso en kijk naar Elin die is ook al een mooie meid aan het worden.

  • Mama van Tijn en Bram

    Goed gedaan hoor meis je hebt groot gelijk!!

  • mamaloes21

    knap gedaan hoor!!

  • MamvanMeetje~Niam

    Supertrots ben ik op je!!!!
    Na die eeuwige verdediging die we telkens opnieuw aangaan heb je het maar mooi 3 weken gedaan ( ik 2 )
    En nu lekker een flesje Friso1... worden ze ook groot en sterk van
    De belangrijkste melk hebben ze gehad.
    En nu lekker genieten!
    Liefs

  • Joys

    Top beslissing! Goed gedaan!

  • mooiewonders

    beter 3 weken b orstvoeding dan niks he meid.. zo moet je het bekijken.. Voor tips om meer melk eruit te halen mag bij mij aankloppen in de toekomst. Ik ben inmiddels een ervaren kolfster hahah... En volgens mij is het normaal dat je aan het begin weinig melk hebt.. Volgende keer betr dan meid.. Je hbt je best gedaan !

  • desertrose

    Ik heb maar 1 woord voor je ; respect!

  • Boy2009Boy2011

    Oh en uiteraard erg knap van je dat het je het 3 weken hebt volgehouden!!!!

  • Boy2009Boy2011

    Al plannen voor een derde? Hihi! Hier niet, maar ook zeker de wens hoor! En zo herkenbaar! Ik probeer het een derde keer ook gewoon weer! 3x scheepsrecht??? Laten we het hopen! En onze 2e kids groeien met Friso ook prima op! xxx

  • pomelo

    Helemaal prima toch, goed dat je het hebt geprobeerd!! maare derde??????? ;)

  • 123kwartet

    goed dat je het geprobeerd hebt! ik heb zelf een vergelijkbare voorgeschiedenis en bij mij is het bij elk kindje beter gegaan. misschien toch dat je borsten mee-veranderen met elke zwangerschap? Mijn kinderen heb ik (wel altijd met bijvoeding maar ook dat was elke keer in verhouding iets minder) resp 10 weken, 6 maanden en 8 maanden gevoed en de jongste van bijna een jaar voed ik nog steeds 's morgens en ;s avonds. Hij krijgt daarna nog een fles of warm eten maar wat hij van mij binnen krijgt is mooi meegenomen toch. En dat is bij jou ook; die eerste 3 weken heeft Niene toch mooi extra antistoffen, vitaminen etc meegekregen. Super toch! Wees trots op jezelf, je hebt het geprobeerd en bent er voor gegaan!

  • Roodismooi

    prima toch?

  • Inss

    Joh je hebt gedaan wat je kon en dat is toch al heel wat! En weet je wat niet gaat, gaat niet!!
    Mijn kinderen hebben ook de fles gehad en daar is niks mis mee!
    Liefs

  • vrouwtjetheelepel

    Je hebt je best gedaan

  • marian

    Even opnieuw....geen reclame moest daar staan,moet nog even wennen aan mijn nieuwe speeltje....ipad

  • marian

    Lieverd,je hebt het 3 weken gedaan en ze heeft het in ieder geval binnen!!
    En idd en blije moeder is een blije baby,lang leve Friso,Nutrilon,kruidvat enz...ga natuurlijk gen recalme maken

  • bois

    he meis, inderdaad goed dat je het 3 weken hebt volgehouden! Fijn dat je 'vrede' hebt met je besluit. Een blije mama is een blije baby he!
    x